SPORTOWA NIEZAPOMINAJKA.

 

Niepubliczne Przedszkole Niezapominajka” od roku 2013 organizuje cykliczne spotkania ze sportowcami szczecińskimi, żeby poprzez kontakt z nimi zachęcić przedszkolaków i ich rodziny do aktywności ruchowej i do kibicowania polskim zawodnikom. Dzięki tej inicjatywie poznajemy trochę dokładniej kolejne dyscypliny sportu, kulisy zdobywania medali, znaczenie wytrwałości i systematyczności w osiąganiu sukcesów.

 

 

Mieliśmy zaszczyt gościć w „Niezapominajce" następujących sportowców:

 

 

Spotkania z sekcją szermierki MKS "Kusy"Szczecin

  

Trening w siłowni Little Gym

  

Marzenę Sawicką - instruktorkę zumby

  

piłkarki nożne z klubu Olimpia Szczecin

  

zawodników futbolu amerykańskiego z klubu Cougars Szczecin

  

Pawła Karpowa - sensei Małych Karateków wraz z zawodnikiem i instruktorem

  

siatkarki z klubu Pogoń Baltica Szczecin

  

 

Arkadiusza Skrzypińskiego —paraolimpjskiego mistrza świata w hadbike

  

Marka Kolbowicza- wioślarza, czterokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego

  

Cezarego Skórkę- paralotniarza wykonującego zdjęcia Szczecina z lotu ptaka

 


 

 

Oprócz zapraszania utytułowanych Gości do przedszkola, realizujemy program sportowy także poprzez różnorodne inicjatywy sportowo-rekreacyjne w trakcie każdego roku szkolnego. Współpracujemy w tym zakresie z promotorem Przedszkoliady Adrianem Szpakowskim, nadleśnictwem Trzebież, wykorzystujemy również potencjał i kreatywność personelu pedagogicznego „Niezapominajki”. Przedszkolne festyny, wyjazdy w plener na leśne podchody czy sadzenie drzew łączą aktywność fizyczną z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

 

W roku szkolnym 2014/2015 jednym z wiodących tematów planu rocznego przedszkola będzie „W harmonii z naturą”, w ramach którego realizować będziemy również treści związane z aktywnością sportową, podejmiemy inicjatywy wynikające z dbania o środowisko wokół nas, pogłębimy wiedzę o ekologii. Nie zabraknie oczywiście czynnego uprawiania sportu w trakcie wspólnych spotkań integracyjnych dla dzieci i ich rodzin.